روندهای جدید طراحی وب سایت ها در سال 2020
نوشته شده توسط : nima

روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020 از خلاقیت های تکنیکی طراحان وب سایت است که هر ساله در حال تغییر می باشد. ایجاد فرم های جدید و به روز که در عین خلاقیت، محبوب نیز می باشند، از گرایش هایی هستند که طراحان وب به دنبال ایجاد آن می باشند. در ادامه به 8 روند طراحی نوآورانه برای وب در سال 2020 می پردازیم.

طراحی وب سایت

امروزه با گسترش تکنولوژی، انسان ها در عصر جدیدی به نام ارتباطات زندگی می کنند که به لطف اینترنت، توانسته اند جهان را در قالب یک دهکده جهانی تعریف کنند. با این پیش زمینه می توان بیان کرد که ارتباطات انسان ها از طریق اینترنت و ابزارهای برخاسته از آن به خصوص اپلیکیشن ها و وب سایت ها بسیار آسانتر و سریعتر شده است.  یکی از این ابزارهای ارتباطی وب سایت ها هستند که امروزه به لطف بستر فضای مجازی، محلی برای تعامل مستقیم افراد با مشتریان و مخاطبان آنها می باشند.

طراحی وب یا Web Design به معنی ایجاد یک پایگاه اینترنتی است که می تواند با هدف ارائه خدمات، محتوا مفید برای کاربران، فروش کالا، اطلاع رسانی و یا زندگی شخصی ساخته شود. مفهوم طراحی وب در برگیرنده یک مجموعه پروسه است که از قسمت های مختلفی از جمله لایه سازی صفحات، طراحی گرافیکی، تولید محتوا و اصول سئو تشکیل شده است.

 

ویژگی های مهم در طراحی وب سایت

طراحی وب یکی از مهمترین بخش های راه اندازی یک وب سایت در فضای مجازی است که اگر به خوبی انجام شود، باعث جذب کاربران بسیاری علاوه بر افزایش اعتبار وب سایت خواهد شد. وب سایت های با کیفیت امروزه دارای ویژگی های مشترک و یا خاصی می باشند که سبب می شود تا آنها هم از نظر کارایی و هم از نظر زیبایی متمایز با بقیه سایت های دیگر شوند. از جمله این ویژگی ها و نکات مهم در  طراحی سایت وردپرس  می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از یک دامنه مناسب برای وب

استفاده از طرح های گرافیکی زیبا و خاص از جمله یک لوگو چشم نواز به عنوان برند شما

رعایت ابعاد مناسب برای بخش های مختلف وب سایت 

استفاده از جلوه های گرافیکی 

ارائه ایمیل، آدرس و تلفن و سایر راه های ارتباطی برای وب سایت و ارتباط کاربر با شما

ایجاد قسمت چت آنلاین

طراحی و ایجاد منوی ناوبری

ایجاد یک باکس جستجو در وب سایت

امکان درج نظر

ریسپانسیو کردن سایت 

رعایت نکات امنیتی از جمله گذاشتن گواهی امنیت ssl

استفاده از یک میزبان مناسب برای وب سایت

تعرفه طراحی سایت     طراحی پورتال سازمانی

 

طراحی نوآورانه سایت 

با توجه به اینکه گرایش ها و طراحی های وب سایت ها هر ساله به طور مداوم در حال تغییر می باشند، از این رو بسیار مهم است تا وب سایت های محبوب این تغییرات را بررسی کنند و طراحی وب سایت خود را با آن در صورت لزوم تطابق بخشند. در ادامه به برخی از روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020 می پردازیم که عبارتند از:

مودهای تاریک

طرح های رنگی درخشان

عناصر سه بعدی همه جانبه

ترکیب عکاسی با گرافیک

جستجوها و کلیک کردن های اینترنتی کمتر

لایه ها، سایه های نرم و عناصر شناور

نقص هایی که شخصیت می سازند

چارچوب های محکم از فضای سفید

 

روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020

مودهای تاریک یکی از روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020 است که در آن عناصر رنگی و طرح ها بیشتر جلوه می کنند و علاوه بر آن، می توانند سبب صرفه جویی در انرژی و افزایش عمر صفحه نمایش شوند. از دیگر روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020 می توان به روند طراحی نقص های شخصیت ساز اشاره نمود. به این معنا که عدم کامل بودن عناصری که در حالت دستی طراحی شده اند، سبب می شود تا حس انسانی بودن و پویایی در وب سایت ها ایجاد شود. در این طراحی ها، عدم استفاده از طرح های بی نقص ماشینی کنار گذاشته شده و با طراحی های واقعی تر، بر جذابیت و زنده کردن وب سایت افزوده می شود. همچنین می توان به عناصر سه بعدی همه جانبه در روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020 اشاره نمود که غالبا استفاده از این عناصر، همواره برای مردم جذاب بوده و این اشکال سه بعدی، باعث ایجاد تجربه ای همه جانبه برای سایت شما خواهد شد.

 

چهارمین مورد از 8 روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020 را می توان لایه ها، سایه های نرم و عناصر شناور دانست. در واقع این مورد به ایجاد عمق و هیجان در وب سایت شما می پردازد و ظاهری سه بعدی در آن ایجاد می کند. ترکیب عکاسی با گرافیک، یکی دیگر از ترندهای خلاقانه طراحی وب سال 2020 است که در آن گرافیک های اصیل در کنار عکس های واقعی، سبب ایجاد جلوه های بصری به یادماندنی تر و زیباتر خواهند شد. استفاده از تصاویر و گرافیک های منطبق با شخصیت شما می تواند باعث انعطاف پذیرتر شدن وب سایت شود.
چارچوب های محکم از فضای سفید را می توان ششمین روند طراحی نوآورانه در نظر گرفت که به مفهوم استفاده بیشتر از فضاهای سفید برای ساختاربندی بیشتر طرح های خود می باشند. این چارچوب های عریض از فضاهای سفید باعث القای یک ساختار محکم برای وب سایت شما خواهد بود.

 

طرح های رنگی درخشان و جستجوها و کلیک کردن های کمتر اینترنتی از دیگر موارد 8 روند طراحی نوآورانه وب برای سال 2020  می باشد که به ترتیب در طرح های رنگی، ایجاد احساس سه بعدی بودن و بیرون آمدن طراحی های سایت از صفحه نمایش و در جستجوها و کلیک کردن های کمتر اینترنتی، کوچکتر کردن و کمتر کردن متون در کنار تمرکز اصلی بر تصاویر بزرگ پیش زمینه مورد توجه قرار گرفته است.

طراحی سایت پزشکی    طراحی سایت صرافی

 

آینده طراحی وب سایت (Web Design) در سال 2020

گسترش اینترنت و صفحات وب در دنیای امروز غیر قابل انکار است و همه ما می دانیم که طراحی وب سایت روز به روز در حال گسترش است. اما آینده طراحی سایت به کجا می رسد؟ ما باید چه اطلاعاتی داشته باشیم و اگر می خواهیم برنامه نویسی وب را دنبال کنیم، باید چه انتظاراتی از سال 2020 داشته باشیم؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از ما را به خود درگیر کرده است و از این روی قصد داریم در ادامه شما را بیشتر با Web Design آشنا سازیم. شما می توانید با توجه به اطلاعاتی که در این زمینه ارائه می شود، با آینده این فرآیند در سال پیش رو بیشتر آشنا شوید و همچنین می توانید برنامه ای دقیق برای یادگیری و یا کسب تجربه در بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ داشته باشید که قطعا برنامه نویسی و طراحی سایت یکی از مهمترین اهمیت ها در آن به شمار می رود. پس با ما در ادامه همراه باشید تا بتوانیم آینده طراحی سایت در سال 2020 را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

 

طراحی وب سایت 2020، موبایل مهم تر است

یکی از مهمترین نکات در زمینه طراحی وب در سال 2020 را می توان ارجح دانستن طراحی وب برای موبایل بر دستگاه های دیگر دانست. باید یک وب سایت سینک برای موبایل، تبلت و کامپیوتر بسازید تا بتوانید در زمینه طراحی وب موفق تر باشید. همچنین بهتر است که به فونت ها و کلمات در طراحی توجه کنید، اسلایدرها باید با موبایل همخوانی داشته باشند و بر اساس نرخ استفاده بالایی که از موبایل جهت مرور صفحات وب می شود، بهتر است که نسخه وب اپلیکیشن سایت خود را نیز داشته باشید که این امر در طراحی سایت در سال 2020 اهمیت بسیار زیادی را به خود جذب می کند.

طراحی وب سایت 2020، عناصر گرافیکی، سه بعدی می شوند

دومین نکته بسیار مهمی که در زمینه طراحی وب سایت  وجود دارد را می توان سه بعدی شدن عناصر گرافیکی دانست. به طور کلی گرافیک وب سایت ها در حال بهبود است و با توجه به قابلیت هایی که در مرورگرها روز به روز اضافه می شوند، باید وب سایت هایی زیباتر طراحی کنید. به همین جهت توصیه می کنیم در صورتی که در سال 2020 می خواهید وارد عرصه وب شوید، به گرافیک اهمیت بسیار زیادی دهید و در این زمینه اطلاعات مختلف و گوناگون را کسب کنید. طراحی های سه بعدی لایه های مختلف و طرح های کوچک و بزرگ گرافیکی سه بعدی در گوشه و کنار وب سایت شما می توانند جذاب باشند و در جذب مخاطب می توانند بهتر از روش های قدیمی تر عمل کنند. پس گرایش به سمت گرافیک سه بعدی در سال 2020 بیشتر شده است.

 

حذف فضای کنار سایت

در گذشته مقداری از فضای کنار وب سایت همواره بلااستفاده می ماند و منوها به کاربر نمایش داده می شدند. این در حالی است که در سال های گذشته بسیاری از وب سایت های کوچک و بزرگ طراحی وب سایت خود را با حذف فضای کنار سایت بهبود داده اند و صفحاتی پویا تر را به کاربران نمایش می دهند که می تواند بسیار جذاب باشد. به طور کلی در صورتی که علاقه مند به طراحی سایت هستید و می خواهید وارد این دنیا شوید، بهتر است ایده های جدید را دنبال کرده و بر این اساس نسبت به طراحی سایت اقدام نمایید. این روش می تواند به شما کمک کند تا بهترین طراحی وب سایت را در سال 2020 داشته باشید. با ما در ادامه همراه باشید تا نکات تخصصی تری را در زمینه طراحی سایت در سال 2020 با شما در میان بگذاریم.

 

CMS ها قوی تر می شوند

پیش بینی می شود که در سال 2020 CMS ها قوی تر می شوند و کسانی که علاقمند به طراحی وب سایت بدون دانش برنامه نویسی هستند می توانند با قدرت بیشتری کار خود را در این زمینه انجام دهند. در صورتی که علاقمند به ورود به دنیای برنامه نویسی هستید اما بهتر است بدانید که در زمینه برنامه نویسی هم می توان به دنبال خبرهای بسیار خوبی بود که البته در ادامه بیشتر در این زمینه صحبت می کنیم. اما CMS هایی مانند وردپرس و جوملا امسال می توانند قدرتمند تر باشند و توانایی طراحی وب سایت با استفاده از این ابزار بسیار بهبود پیدا می کند. همچنین شما می توانید به سادگی یک وب سایت حرفه ای طراحی کرده و آن را برای کسب و کار اینترنتی خود بدون نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید. پیش بینی می شود که این بهبود به خصوص در زمینه UI و سئو بیشتر قابل لمس باشد.

برنامه نویسی ساده تر

با آمدن نسخه های جدیدتر زبان های برنامه نویسی تحت وب، می توانید به سادگی یک وب سایت کامل داشته باشید. به طور کلی می توان گفت که طراحی یک سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی، CSS ها و غیره بسیار ساده تر می شود و انتظار آن را داریم تا برنامه های بیشتری برای درک برنامه و همچنین طراحی خلاقانه تر ارائه شود و در دسترس شما قرار گیرد. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با متخصصین این امر صحبت کنید.

 

کلام آخر

دنیای طراحی وب سایت روز به روز در حال گسترش است و شاهد آن هستیم که بسیاری از کسانی که علاقمند به دنیای طراحی وب سایت هستند می توانند در سال 2020 با محدودیت های کمتری به کار خود ادامه دهند. همچنین بهتر است بدانید که این شاخصه ها هر سال اعلام می شوند و معمولا بهبود بیشتری در این زمینه انجام می شود. همچنین می توان گفت که گوگل با به کارگیری الگوریتم BERT تحول جدیدی را در سال 2020 به دنیای سئو و تولید محتوا می دهد، البته باید منتظر باشیم و ببینیم که این تحول به زبان فارسی هم اضافه می شود یا خیر.

ساخت وب سایت     طراحی سایت اختصاصی

 

 

:: بازدید از این مطلب : 288
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: