نوشته شده توسط : nima

 

اهمیت وجود رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار

شما چه صاحب یک استارت آپ یا طراحی سایت حرفه ای داشته باشید و یا یک کسب و کار در مقیاس کوچک یا بزرگ، افراد حتما از شما می پرسند: در رسانه های اجتماعی عضو هستید؟
هیچ شکی در قدرت و تأثیرگذاری رسانه های اجتماعی وجود ندارد. از 4 میلیارد نفری که روزانه در اینترنت حضور دارند، تقریبا 3 میلیارد نفر در رسانه های اجتماعی هستند که تقریبا معادل 75% کاربران روزانه اینترنت و تقریبا 40% جمعیت کل دنیا هستند. در صورتی که قصد دارید حضور آنلاین داشته باشید باید در رسانه های اجتماعی باشید.
رسانه اجتماعی مهمترین بخش بازاریابی آنلاین است و آیا امکان پیروز شدن بدون استفاده از این رسانه ها وجود دارد؟

 

آیا رسانه اجتماعی برای هر فردی ضروری است؟

آیا رسانه اجتماعی برای هر فردی ضروری است؟

طراحی سایت شرکتی

وقتی می خواهید وزن کم کنید، اولین موردی که به ذهنتان می رسد احتمالا دویدن باشد چون یک مهارت پایه ای است و در همه جا و هر زمانی اکثر افراد می توانند از آن استفاده کنند. با این وجود، کسانی که مشکل مفاصل، درد زانو و کمر داشته باشند نمی توانند از این شیوه استفاده کنند و شاید شنا، دوچرخه سواری یا پیاده روی گزینه بهتری باشد. البته در کنار ورزش باید رژیم کم کالری، سالم و حرفه ای هم داشته باشید تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید.
دقیقا همین مورد برای رسانه اجتماعی هم صادق است. هم برای تمامی افراد مناسب نیست و هم تنها راه پیشرفت و ارتقای کسب و کار شما نخواهد بود. رسانه های اجتماعی اهمیت زیادی در استراتژی بازاریابی آنلاین دارند چون هر کسب و کاری که وب سایت داشته باشید و محتوا در آن بارگذاری می کند، قطعا بخشی از آن را به رسانه های اجتماعی اختصاص می دهد.
رسانه اجتماعی از چنان قدرت و نفوذی برخوردار است که تقریبا بدون فعالیت در آن تمامی تلاش های شما از بین خواهد رفت، مثل شرکت های اپل، آمازون، سامسونگ، نایک و والمارت (Walmart) همگی فعالیت زیادی در این رسانه ها دارند.
حتی مزیتی که بازاریابی با رسانه اجتماعی دارد این است که هزینه بر نیست، وقتی حساب کاربری می سازید، می توانید به افرادی که می شناسید دسترسی پیدا کرده و از طریق آنها به مخاطبین هر یک دسترسی پیدا کنید. و از این لحظه به بعد فقط کافیست که به شکل برنامه ریزی شده پست ارسال کند.

7 روش ارتقای کسب و کار به کمک رسانه های اجتماعی

اگر تا بحال نتایج قابل توجهی بخاطر فعالیت در رسانه اجتماعی نگرفته اید، در این زمینه تنها نیستید و افزایش میزان فالوور زمان می برد.
باید فکر و هدف برای تولید محتوای خود داشته باشید و پس از اینکه مدت زمان خاصی سپری شد، باید از ابزارهای تجزیه و تحلیلی استفاده کنید تا بتوانید انواع محتواهایی که بیشترین میزان مشارکت با کاربر را ایجاد می کنند تولید کنید. پس از این مرحله هم باید مشتری راغب را به خریدار تبدیل کنید که پروسه متفاوتی است.
روش های مختلف رشد کسب و کار عبارتند از:

1- وب سایت سازگار با موبایل:

وب سایت سازگار با موبایل

طراحی سایت فروشگاهی

اگر وب سایت برای کسب و کار خود راه اندازی کرده اید، خوب است اما اگر سازگار با موبایل هم هست، عالی است!
قطعا اگر کاربران نتوانند از طریق موبایل به وب سایت شما دسترسی داشته باشند خیلی بعید است که تمامی تلاش های بازاریابی شما نتیجه ای بدهند. 57% کل ترافیک آنلاین از ورود کاربران از طریق دستگاه های موبایل مخصوصا گوشی های هوشمند است.
در کنار این مورد، سازگار بودن وب سایت با موبایل، بخشی از الگوریتم رتبه دهنده سرچ گوگل است. اگر وب سایت شما سازگار با موبایل نباشد، تجربه خوشایندی برای کاربران رقم نخواهد زد و گوگل نیز وب سایت شما در رتبه بندی سرچ جریمه خواهد کرد.

2- بهینه سازی محتوای وب

نوشتن محتوای آنلاین متفاوت از نوشتن یک مقاله دانشگاهی است چون باید دائما نکات دستوری و گرامری متن نوشته شده را کاملا چک کنید تا هیچ ایرادی نداشته باشد. اما برای نوشتن محتوای وب باید علاوه بر این موارد، بهینه سازی هم انجام دهید تا راحتتر در سطح اینترنت پیدا شود. ابتدایی ترین بخش بهینه سازی محتوا، استفاده از کلمات کلیدی است.
کلمات کلیدی، کلمات و عباراتی هستند که مردم در کادر سرچ گوگل وارد می کنند که وقتی شما این عبارات را داخل محتوای خود قرار می دهید، ربات های گوگل راحتتر آن را پیدا کرده و برای نتایج اولیه آن را ایندکس می کنند.

3- بازاریابی محتوایی

طبق نتایج نظرسنجی جهانی در سال 2018 توسط Smart Insights، مشخص شد که تقریبا 20% بازاریاب ها عقیده داشتند که بازاریابی محتوایی، فرایند آنلاینی است که بیشترین تأثیر را روی کسب و کار خواهد داشت که یکی از این بسترها، رسانه های اجتماعی هستند.
جای تعجب نیست که افراد دائما به دنبال سرچ محتوا در اینترنت هستند که البته فقط به پست کردن یا انتشار محتوا هم نیست بلکه باید از ویژگی های زیر نیز برخوردار باشد:

 • جدید و کپی نشده
 • مرتبط
 • قابل استفاده
 • آگاهی دهنده
 • به خوبی تحقیق شده باشد
 • خوانایی خوبی داشته باشد

وقتی دائما محتوایی را در صفحه وبلاگ پست کنید، می توانید فالوورهای زیادی داشته باشید که البته باید با رعایت موارد بالا باشد، تا در نهایت مشتریان و بازدید کنندگان مختلف وب سایت شما را به عنوان منبعی موثق در صنعت مربوطه تلقی کرده و به کیفیت محتوای شما اعتماد پیدا کنند.

4- از ربات چت استفاده کنید

خدمات مشتریان بخش اصلی هر کسب و کاری است. منظور از ارائه خدمات مشتریان عالی یعنی نیاز، دغدغه، نگرانی، مسائل و مشکلات فالوورهای شما، دقیقا برای شما هم باشد.
ربات های چت در رابطه با نحوه ارتباط گرفتن مشتریان با وب سایت ها در حالت عادی سازی هستند و طبق یک مطالعه ای، 15% از پاسخ دهندگان عنوان کردند که در طی یک سال گذشته از طریق ربات های چت ارتباط می گرفته اند.
ربات های چت در رسانه های اجتماعی، روشی مناسب برای مدیریت خدمات مشتریان است. چون جواب های دقیقی به مشتریان می دهند و دوم اینکه شرایط حاد و بحرانی هم بر روی آنها اثرگذار نیست و بیماری و غیره هم اثری نداشته و 24 ساعت 7 روز هفته آماده به خدمت هستند.

5- بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

ساخت سایت

برای برخی کسب و کارها استفاده از رسانه های اجتماعی مثل فیسبوک یا توئیتر مناسب و کاربردی نیست و باید از روش بازاریابی ایمیلی کمک گرفت. مثلا آمار زیر نشان می دهند که در برخی موارد استفاده از این روش به جای رسانه های اجتماعی مفیدتر است:

 • تعداد کاربران: ایمیل 2.6 میلیارد نفر ولی فیسبوک 2 میلیارد نفر و توئیتر نیز 313 میلیون نفر
 • درصدی از کاربران که اتفاقات مختلف را در اول صبح بیشتر از چه طریقی چک می کنند: ایمیل 58%، فیسبوک 11% و توئیتر 3%
 • درصدی از کاربران که از رسانه های اجتماعی و ایمیل در روز حداقل 2 بار استفاده می کنند: ایمیل 91%، فیسبوک 57% و توئیتر 14%
 • کاربرانی که از این پلتفرم ها خرید می کنند: ایمیل 66%، فیسبوک 20 و توئیتر 6%
 • آشنایی کاربران: ایمیل 7%، فیسبوک کمتر از 1% و توئیتر 0%
 • میزان بازگشت سرمایه با ایمیل حدود 21% است درحالی که برای فیسبوک و توئیتر مجموعا 15% است.

6- دایرکتوری موتور جستجو

زمان های قدیم وقتی کسب به دنبال کسب و کار خاصی بود، از دفترچه تلفن و غیره کمک می گرفت اما امروزه افراد از دایرکتوری های موتور جستجو استفاده می کنند.
امروزه دایرکتوری های آنلاین جای خود را به دفترچه های قدیمی داده اند مثل Google My Business، Bing Places for Business و Yahoo! Local Listing.
وقتی کسب و کار شما در چنین لیستی قرار بگیرد خیلی راحت مشتریان شما را پیدا خواهند کرد مخصوصا که کسب و کارهای خرده فروشی داشته باشید.
طبق نتایج گوگل، 80% آمریکایی ها از دایرکتوری های موتور جستجو استفاده کنند تا بتوانند کسب و کار خاصی را استفاده کنند که در کنار استفاده از رسانه های اجتماعی است. 50% از این جستجوها منجر به مشاهده فروشگاه و 18% از این مقدار هم به مرحله فروش می رسد.

7- وبلاگ نویسی مهمان

وبلاگ نویسی مهمان

شرکت طراحی سایت

وبلاگ نویسی مهمان نیز در کنار استفاده از رسانه های اجتماعی برای برندسازی، معروف کردن خود به عنوان یک فرد حرفه ای، ساخت لینک های ورودی طبیعی و افزایش ترافیک وب سایت روشی عالی است.
سایت های وبلاگی به وبلاگ نویسان مهمان این امکان را می دهند تا در وب سایت خود، محتوا را به اشتراک بگذارند، با این حال، قبل از اینکه شروع به بررسی سایت وبلاگی مورد نظر کنید، اعتبار و شهرت آن را چک کنید.
توجه داشته باشید همانطور که شبکه های وبلاگی مهمان خوب هم هستند، نوع بد هم داریم و به کمک زمینه های اصلی و فعالیت آنها متوجه خواهید شد که کدام مورد مناسبتر است.

جمع بندی مطالب

رسانه های اجتماعی برای رشد و پیشرفت کسب و کار آنلاین شما گزینه ای عالی هستند اما تنها شیوه ممکن نیست و شاید هم اصلا بهترین روش نباشد. به همین دلیل در این مطلب روش ها و ابزارهای دیگری هم علاوه بر رسانه های اجتماعی وجود دارند که حضور آنلاین شما به آن نیاز دارد.
کلام آخر اینکه، استراتژی بازاریابی دیجیتال وابسته به یک ابزار خاص نیست و از تعدادی فرایند استفاده می کند و چندین راه هم پیش روی شما می گذارد تا به اهداف خود برسید.
پس از این مرحله می توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل مختلف استفاده کنید که ببینید کدام یک از روش های گفته شده بیشترین میزان بازگشت سرمایه را برای شما رقم زده اند. مثلا اگر نتایج بررسی چنین بود که رسانه های اجتماعی فایده آنچنانی نداشته اند، به دنبال چرایی بوده و نقاط ضعف را بررسی کنید.قیمت طراحی سایت

 :: بازدید از این مطلب : 49
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

 

اهمیت تبلیغ و بازاریابی وب سایت برای کسب و کار

طراحی سایت فروشگاهی

بازاریابی وب سایت به قدری اهمیت دارد که طبق آمار و ارقام کسانی که برای کسب و کار خود طراحی سایت کرده اند، نسبت به 64% کسب و کارهای کوچک جلوتر هستند که هنوز وب سایت ندارند و اگر وب سایت شما موبایل ریسپانسیو نیز هست، نسبت به 70% کسانی که به این دستورالعمل گوگل توجهی نکرده اند وضعیت خیلی بهتری دارید.
با این اوصاف، شما در دسته افرادی هستید که در مورد رشد کسب و کار خود بسیار جدی هستید و می خواهید از فرصت های موجود در اینترنت نهایت استفاده را ببرید و از رقابت عقب نمانید با این حال موبایل ریسپانسیو کردن وب سایت قدم اول محسوب می شود و برای بازاریابی وب سایت باید اقدامات بسیار بیشتری انجام دهید تا مشتریان بیشتری با شما آشنا شوند و به همین منظور حتما باید از استراتژی های بازاریابی دیجیتال نیز استفاده کنید.

اگر شما یک مغازه داشته باشید، قطعا تا زمانی که برای آن تبلیغات نکنید، کسی شما را نخواهد شناخت، این مورد دقیقا برای بازاریابی وب سایت نیز صدق می کند تا بتوانید در سطح اینترنت و در میان هزاران وب سایت دیگری که در حیطه شما فعالیت دارند شناخته شوید.
منظور از بازاریابی وب سایت، فقط انجام تبلیغات برای کسب و کار نیست بلکه منظور ما ارائه کردن اطلاعات ارزشمند و مفید در مورد کسب و کار، خدمات و محصولاتی است که ارائه می کنید. کمپین های بازاریابی اهداف مختلفی دارند اما هدف اصلی همه آنها این است که کسب و کار شما را یک سر و گردن از سایر رقبا جلو بیندازد.
هر روز بیش از 4 میلیارد نفر در سطح اینترنت به جستجو می پردازند تا اطلاعاتی برای پاسخگویی به سؤالات خود کسب کنند، نیازهای خود را برآورده سازند و به اهداف خود دست پیدا کنند. وب سایت شما می تواند به عنوان یک منبع اطلاعاتی ارزشمند در بین هزاران وب سایت دیگر معرفی شده و به کمک بازاریابی وب سایت، مشتریان بیشتری با شما آشنا شوند.

2 دلیل که چرا کسب و کارهای کوچک در بازاریابی وب سایت سرمایه گذاری نمی کنند

متأسفانه کسب و کارهای کوچک در زمینه بازاریابی وب سایت چندان فعال نبوده و سرمایه گذاری خاصی نمی کنند و همیشه این کار از درجه اهمیت کمتری برای آنان برخوردار بوده است. در ادامه 2 دلیل برای این پدیده ذکر می کنیم:

1- درک زیادی از بازاریابی وب سایت ندارند

بسیاری از کسب و کارهای کوچک هنوز بر این عقیده هستند که برای راه اندازی کمپین بازاریابی موفق باید سرمایه زیادی داشته باشید. اما از این مورد که بگذریم، بازاریابی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است چون توقع سودآوری دارید پس هرچقدر بیشتر سرمایه گذاری کنید، سود بیشتری کسب خواهید کرد.
تا حد زیادی، ایده های این افراد در مورد بازاریابی وب سایت و مزایای آن، قدیمی است و از نظر این افراد بازاریابی و فروش به یک معنا هستند.

2 دلیل که چرا کسب و کارهای کوچک در بازاریابی وب سایت سرمایه گذاری نمی کنند

طراحی سایت وردپرس

2- قبلا تجربه خوبی نداشته اند

در بررسی های متعدد خود در مورد کسب و کارهای کوچک به این نتیجه رسیدیم که اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچکی که اعتماد و اعتقاد خود را نسبت به بازاریابی وب سایت از دست داده اند بخاطر نداشتن تجربه خوب بوده است.
مثلا این افراد با نهادهای جعلی همکاری داشته اند که به وعده های خود به خوبی عمل نکرده اند و با وجود دریافت هزینه های سنگین، نتایج مثبت خیلی کمی را تحویل این افراد داده اند.
خلاصه اینکه بازاریابی عامل اصلی تأثیرگذار در هر نوع کسب و کاری است. اگر قصد دارید کسب و کار شما به موفقیت برسد، باید مشتریان آن را ببینند به همین دلیل به کمک بازاریابی وب سایت، آن را بیشتر در معرض دید کاربران قرار می دهید، حضور آنلاین خود را پر رنگتر می کنید و می توانید نرخ تبدیل را هم بهبود ببخشید.

7 روش تأیید شده و تضمینی برای تبلیغ و بازاریابی وب سایت

بازاریابی وب سایت آنقدرها هم پیچیده و هزینه بر نیست که شما فکر می کنید. اکثر نکاتی که در این مطلب برای شما بیان خواهیم کرد باید بخشی از فرایند طراحی وب باشد و در صورتی که چنین مواردی را مشاهده نمی کنید حتما از طراح وب یا بازاریاب دیجیتالی خود بخواهید که فورا آنها را استفاده کند.

از طراحی موبایل ریسپانسیو استفاده کنید

طراحی پورتال

1- از طراحی موبایل ریسپانسیو استفاده کنید

هنوز بر این معتقدیم که حتما وب سایت باید موبایل ریسپانسیو باشد و همانطور که در مقالات مختلف ذکر شده، 30% از صاحبان کسب و کار، از این طراحی استفاده می کنند.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که موبایل حرف اول را می زند و موضوعی نیست که مد روز یا یک گرایش موقتی باشد، بلکه واقعیت حال حاضر و آینده زندگی و تجارت است و بشر همیشه به دنبال راه حل ها و ابتکاراتی است که فناوری موبایل را کارآمدتر و مؤثرتر از قبل کند.
تا زمانی که وب سایت شما موبایل ریسپانسیو نباشد، از طریق کاربران موبایل قابل دسترسی نخواهید بود و اساسا بازدید از چنین سایتی تجربه خوبی را رقم نخواهد زد و هیچ کس دوست ندارد که برای خواندن محتوای یک وب سایت، مجبور باشد روی نوشته های آن زوم کند.

2- سرعت دانلود وب سایت خود را بالا ببرید

سرعت وب سایت، عامل بسیار مهم در رتبه گرفتن طبق الگوریتم های جستجوی گوگل است. به بیان ساده، وب سایتی که خیلی سریع لود می شود – کمتر از 3 ثانیه – تجربه کاربری بسیار خوبی را رقم خواهد زد و اگر وب سایت شما موبایل ریسپانسیو است، مطمئن باشید که سرعت دانلود بالایی خواهد داشت.
به آمار و ارقام زیر توجه کنید:

 • در صورتی که سرعت لود وب سایت بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد، کاربران آن را رها خواهند کرد.
 • هر ثانیه تأخیر بیشتر از 3 ثانیه مورد انتظار، میزان نارضایتی کاربران را تا 16% افزایش خواهد داد.
 • 52% کاربران عنوان می کنند که سرعت وب سایت عامل بسیار مهم در وفاداری مشتریان به یک وب سایت است.
 • 70% کاربران اصلا وارد وب سایتی نخواهند شد که قبلا تجربه کاربری خوبی از آن نداشته اند

از PWA یا وب اپلیکیشن های پیشرو استفاده کنید

شرکت طراحی سایت

3- از PWA یا وب اپلیکیشن های پیشرو استفاده کنید

همانطور که گفتیم، موبایل ریسپانسیو بودن یکی از راه های بازاریابی وب سایت است اما اگر به فکر پیشرفت بیشتر آن هستید از PWA استفاده کنید.
PWA یا Progressive Web Applications باعث می شود که وب سایت شما مثل یک اپلیکیشن عمل کند اما اینکار چه فایده ای دارد؟

 • PWA برای عملکرد خود نیاز به اینترنت ندارد و این یعنی حتی اگر کاربر اتصال به اینترنت هم نداشته باشد می تواند به وب سایت شما دسترسی پیدا کند.
 • با PWA، برنامه های بازاریابی وب سایت خود را می توانید بدون وقفه ادامه دهید، می توانید به فالوورهای خود در مورد هر گونه فروش، تخفیف یا کدهای تخفیف اطلاع دهید.
 • گوشی هوشمند فالوورهای شما آیکون PWA در رابط کاربری خود خواهد داشت تا دسترسی راحتتر و سریعتری داشته باشند.
 • طبق تجربه ثابت شده که راه اندازی PWA سرعت بسیار بیشتری نسبت به یک اپلیکیشن دارد.

4- از ویژگی چت آنلاین یا مشاوره آنلاین استفاده کنید

چت آنلاین یا مشاوره آنلاین روشی عالی برای افزایش دسترسی کسب و کارتان برای مشتریان است. این ویژگی برای خرده فروشی های تجارت الکترونیک بسیار مؤثر است چرا که مشتریان می توانند کلیه مسائل و نگرانی های خود را بابت محصولاتی که خریداری کرده اند از طریق وب سایت بیان کنند و این یک روش عالی بازاریابی وب سایت است.
طبق عقیده جف بِزوس، مالک میلیاردر و بنیانگذار آمازون، به عنوان بزرگترین خرده فروشی در جهان، هیچ چیزی بیشتر از خوشحالی و رضایت مشتریان از خدمات و محصولاتی که دریافت می کنند مهمتر نیست.
حتی از طریق چت زنده می توانید به تبلیغ محصولات و خدمات و در نتیجه بازاریابی وب سایت بپردازید و به مشتریان خود مشاوره هم بدهید که در صورتی که احساس کنند با تیم حرفه ای روبرو هستند، قطعا به مشتری دائمی شما تبدیل خواهند شد.

وب سایت خود را بهینه سازی کنید

ساخت سایت

5- وب سایت خود را بهینه سازی کنید

بهینه سازی وب سایت به معنای اجرای فرایندها، تکنیک ها و استراتژی هایی هست که کمک به بهتر پیدا شدن وب سایت شما در سطح اینترنت می کند. در ادامه نمونه هایی از این استراتژی های بهینه سازی را به منظور بازاریابی وب سایت ذکر می کنیم:

 • در گوگل سرچ کنید تا میزان دقت پاسخی که می گیرید را ببینید. هدف این است که ببینید آیا بابت هر سؤالی که سرچ می کنید، موتور جستجوی گوگل بهترین نتایج را در اختیار شما قرار می دهد یا خیر و در صورتی که صاحب یک خرده فروشی آنلاین هستید، متوجه شوید که توضیحات محصول شما برای مشتریان کافی هست یا خیر.
 • برای بازاریابی وب سایت خود حتما تست A/B انجام دهید تا تصاویر وب سایت خود را تست کنید مخصوصا که صاحب خرده فروشی تجارت الکترونیک باشید. با این کار متوجه می شوید که نحوه واکنش بازدیدکنندگان به تصاویری که روی وب سایت خود قرار می دهید به چه صورت است. اگر نتایج خوبی در پی ندارد، از تصاویر بهتری استفاده کنید.
 • یکی از بهترین کارها برای بازاریابی وب سایت انتخاب عناوین جذاب برای سایت است تا بازدیدکنندگان را مجاب به کلیک روی لینک ها کند.
 • توضیحات متا شاید عامل رتبه گرفتن سایت شما نباشند اما قطعا اگر حرفه ای نوشته شوند در جذب کاربران اینترنت برای بازدید از وب سایت کمک خواهند کرد. توجه داشته باشید که این توضیحات در قسمت زیر لینک وب سایت در نتایج گوگل قرار می گیرند.
 • از سرتیترهای مناسب برای بازاریابی وب سایت استفاده کنید. گوگل محتوایی که سازماندهی خوبی داشته باشد را ترجیح می دهد و نقش سرتیتر در وب سایت ها این است که به کاربران بگوید با کلیک بر روی این لینک چه اطلاعاتی نصیب شما خواهد شد. حتما در نگارش سرتیتر، از کلمه کلیدی اصلی مرتبط و مناسب استفاده کنید.

حتما از محتوای با کیفیت، مفید، مرتبط، آگاهی بخش، یونیک و جذاب در وب سایت خود استفاده کنید و کلمات کلیدی را هوشمندانه و با تحقیق انتخاب کنید تا هم محتوای شما برای سرچ های انجام شده ایندکس گردد و هم کاربران بیشتری بتوانند به محتوای شما دسترسی پیدا کنند و این ضروری ترین مرحله در بازاریابی وب سایت است.

6- از استراتژی لینک سازی استفاده کنید

لینک سازی یا لینک بیلدینگ یکی از بهترین استراتژی ها برای بازاریابی وب سایت و گسترش میزان دسترسی کاربران است که اغلب توسط افراد متخصص و حرفه ای در زمینه بازاریابی دیجیتال که توجهی به جنبه های خوب و بد آن ندارند، مورد سوء استفاده قرار می گیرد.
این افراد صرفا وب سایت خود را به کسب و کارهایی لینک می دهند که تعداد مشتریان و مخاطبین زیادی دارد در صورتی که مرتبط با کسب و کار خودشان نیست مثلا وب سایتی که در زمینه سلامت و تناسب اندام فعالیت دارد با وب سایتی که دخانیات می فروشد لینک می شود.
حتما لینک سازی را هوشمندانه پیش ببرید چرا که شیوه ای عالی برای افزایش آگاهی نسبت به کسب و کار و بازاریابی وب سایت است، ضمن اینکه میزان فعالیت آنلاین و ترافیک ورودی شما را افزایش می دهد. لینک بیلدینگ کار سختی است و حتما از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

از سیستم های همکاری در فروش کمک بگیرید

طراحی سایت شرکتی

7- از سیستم های همکاری در فروش کمک بگیرید

بازاریابی از طریق همکاری در فروش، اساسا فریلنسرها یا بازاریاب های مستقلی هستند که مایل به تبلیغ و بازاریابی وب سایت، کسب و کار، محصولات و خدمات شما می باشند و در صورتی که تلاش آنها نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد و به فروش منجر شود، باید به او کمیسیون پرداخت کنید.
در سیستم های همکاری در فروش، شما با بازاریاب های وابسته ای همکاری دارید که اکثر آنها وب سایت یا شبکه های اجتماعی مخصوص به خود را دارند و حتما در تبلیغات ویدیویی آنها، محصولات و خدمات مشتریان این افراد را مشاهده کرده اید که با چه کسانی قرارداد همکاری بسته اند.
بازاریابی سیستم های همکاری در فروش شیوه ای مقرون به صرفه برای تبلیغ و بازاریابی وب سایت است و هر موقع نتیجه تلاش ها و برنامه ریزی ها به فروش منجر شود، به این افراد پول پرداخت می کنید.

جمع بندی مطالب

راه اندازی وب سایت، برای کسب و کار، قطعا مرحله ای بسیار ضروری محسوب می شود که با داشتن چنین آدرس اینترنتی، گروه های مختلف می توانند در مورد کسب و کار و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید بیشتر یاد بگیرند. با این حال چنین سایتی به خودی خود موفقیت در پی نخواهد داشت تا زمانی که به تبلیغ و بازاریابی وب سایت بپردازید تا بازدیدکنندگان بیشتری با آن برخورد کنند.
بازاریابی وب سایت تلاش و زمان زیادی می طلبد اما حتما باید عملی شود تا وب سایتی که برای کسب و کار خود راه اندازی کرده اید ثمربخش باشد و چنانچه وقت زیادی هم برای انجام این کار ندارید، می توانید برنامه های بازاریابی خود را برون سپاری کنید.:: بازدید از این مطلب : 48
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

 

طراحی سایت یا شبکه های اجتماعی؟

طراحی سایت یا شبکه های اجتماعی؟ کدام یک کافیست؟ از جمله سؤالاتی که خیلی از صاحبان کسب و کار مطرح می کنند. اگر در فیسبوک یا اینستاگرام عضو هستید، حتما به تبلیغات که در صفحه شما ظاهر می شوند دقت کرده اید که به تبلیغ محصول یا خدمات خاصی می پردازند. برخی از دوستان شما هم شاید با ارسال تصاویری از کالاهای تجاری که به فروش می رسانند در حال تبلیغات باشند. اکثر کسانی که محصولات خود را در شبکه های اجتماعی می فروشند، وب سایت ندارند.

این افراد معتقدند که بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM) برای فروش محصولات و خدمات آنان کافی نیست. با این اوصاف، وقتی شما پستی در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید:

 • همیشه مخاطبینی برای محتوای خود دارید
 • همیشه احتمال این هست که محتوای شما توسط کسانی که افراد علاقه مند به حوزه کاری شما را می شناسند، به اشتراک گذاشته شود
 • این رسانه ها بستری را در اختیار شما قرار می دهند تا مستقیما با افرادی که کامنت در موضوعات شما پست می کنند در ارتباط باشید
 • پولی پرداخت نمی کنید مگر اینکه بخواهید به شکل حرفه ای از محصولات خود عکس بگیرید تا تبلیغات اسپانسری داشته باشید

با توجه به مزایای گفته شده، کارآفرینان معتقدند که جهت راه اندازی کسب و کار خود به وب سایت نیاز ندارند. اما تا چه حد این درست است؟

آیا بازاریابی شبکه های اجتماعی کافیست؟

آیا بازاریابی شبکه های اجتماعی کافیست؟

  طراحی سایت تهران     

ما تصمیم گرفتیم که دقیقا بفهمیم چرا بسیاری از کارآفرینان قصد ندارند که وب سایت داشته باشند در حالی که به شکل حرفه ای می تواند باعث تبلیغ کسب و کار آنها شود.
در ادامه قصد داریم به 3 مورد از مهمترین دلایل اشاره کنیم که در هر مورد نظرات حرفه ای شخصی خودمان را نیز اضافه کرده ایم:

دلیل اول: ساخت وب سایت هزینه بر است؛ نه تنها باید پول برای دامنه و هاست، طراحی وب سایت و برنامه نویسی آن پرداخت کرد بلکه باید به طور منظم به آن رسیدگی کرد

هزینه ای که یک وب سایت برای صاحبان کسب و کار خواهد داشت بستگی به هدف، عملکرد و ویژگی های آن دارد. وب سایت های شخصی، وب سایت های مربوط به شرکت ها و وبلاگ ها، نسبتا ارزان هستند. در مقابل، سایت های تجاری، سایت فروشگاهی، دایرکتوری های موتور جستجو و وب سایت های اطلاعاتی هزینه بیشتری دارند چون نیازمند کار بسیار بیشتری است تا ویژگی های پیشرفته و بسیار مناسبی در اختیار کاربران قرار دهد.
از آنجایی که نگهداری و رسیدگی وب سایت نیز در هزینه ها حساب می شود، بسیاری از شرکت های طراحی سایت مثل رایان، قیمت گذاری های کاملا منطقی در رابطه با خدمات مدیریت و نگهداری وب سایت دارند و حتی گزینه های شخصی سازی و اختیاری نیز در نظر گرفته اند تا مطابق با نیاز شرکت عمل شود.

همیشه بخاطر داشته باشید که وب سایت یعنی آدرس آنلاین کسب و کار، هنگامی که به درستی مدیریت شود، هزینه ای که باید بابت نگهداری و تعمیرات آن بپردازید خیلی کمتر از هزینه های تعمیر و نگهداری مغازه است.

دلیل دوم: SMM روشی راحتتر برای تبلیغ محصولات و خدمات است. با شبکه های اجتماعی نگران هک شدن، بروزرسانی پلاگین ها و ویروسی شدن حساب کاربری نیستید.

این دید و نگرش درست نیست. در سال 2013، بیش از 2 میلیون پسورد از سایت های شبکه های اجتماعی معروف از جمله فیسبوک و توئیتر به سرقت رفتند و سپس به شکل آنلاین منتشر شدند.
به محض اینکه اکانت شبکه های اجتماعی شما هک شود، اطلاعات خصوصی، محتوا و تصاویر شما دزدیده خواهند شد یا برای فروش پخش می شوند.
برخی از هکرها هم هستند که هدف بسیار بدتری دارند مثل محتواهای نامناسب و غیر معتبری را پست می کنند تا شهرت شما را از بین ببرند و به اعتبار شرکت شما لطمه بزنند.
سایت های شبکه های اجتماعی، همان وب سایت ها هستند. به همان اندازه در معرض خطر هک شدن هستند که برای وب سایت های تجاری یا کسب و کار وجود دارد.
فیسبوک همیشه بیشتر از حد توان وقت گذاشته تا امنیت خود را تقویت کند چون دائما تحت حمله مجرمین سایبری است تا از این پلتفرم برای انجام عملیات فیشینگ خود استفاده کنند.
چون تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بسیار بالاست، مجرمین سایبری شدیدا علاقه مند هستند که به آنها حمله کنند. هکرها از این رسانه ها برای آپلود بدافزار، برنامه های ویروسی و سایر نرم افزارهای مخرب استفاده می کنند تا حریم خصوصی، کسب و کار و امنیت کامپیوتر شما را به خطر بیاندازند.

افراد بیشتر ترجیح می دهند که از وب سایت ها بازدید کنند

طراحی سایت وردپرس

دلیل سوم: افراد بیشتر ترجیح می دهند که از وب سایت ها بازدید کنند

همانطور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، سایت های شبکه های اجتماعی همان وب سایت ها هستند. پس عملا چنین اظهارنظری اشتباه است.
چه بسا طبق آمار هم مشخص شده که از 3.5 میلیارد نفری که روزانه در اینترنت جستجو می کنند، 2 میلیارد نفر شبکه های اجتماعی را انتخاب می کنند و همین باعث می شود که این رسانه ها به مانند بزرگترین اقیانوس جهان عمل کنند.
افراد به دلایل مختلف به سراغ شبکه های اجتماعی می روند و این یعنی قصد همه از چک کردن این رسانه ها برای پیدا کردن محصولات مورد نظر و سپس خرید آنها یا بکارگیری خدمات خاص یک شرکت یا مجموعه نیست. تحقیقاتی که در سال 2013 انجام شد مشخص کرد که چرا افراد از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند:

 • تعامل اجتماعی
 • گذران وقت
 • تفریح و سرگرمی
 • به اشتراک گذاری یا بیان عقاید
 • ریلکس شدن
 • ارتباط گرفتن با اعضای خانواده و دوستان
 • ایجاد شبکه

نباید چشم خود را روی مزایای بکارگیری استراتژی SMM در پروژه های توسعه کسب و کار خود ببندیم. آمار و ارقام مختلف اهمیت وجود SMM را در کمپین های دیجیتال مارکتینگ تأیید کرده اند.
توجه داشته باشید که اگر اعتقاد داشته باشید که SMM برای ایجاد کسب و کار کافیست، نخواهید توانست از حداکثر پتانسیل آن برای سرمایه گذاری روی فرصت های موجود در سطح اینترنت استفاده کنید.
البته ما از بررسی هایی که انجام دادیم تعجب نکردیم چون خیلی از مشتریان ما کل سرمایه و تلاش خود را در استراتژی SMM می ریزند. اما نهایتا متوجه می شوند که این استراتژی محدودیت هایی هم داشت که ابتدا به آن توجه نکردند. با اینکه تلاش های آنها نتایج خود را دارند اما ثبات نداشتند. بخاطر همین بی ثباتی در نتیجه گرفتن، بی ثباتی در جریان درآمدی بوجود می آید و در نهایت موجب عدم رشد کسب و کار می گردد.

وب سایت – استفاده از قدرت جستجوی ارگانیک یا طبیعی

وب سایت – استفاده از قدرت جستجوی ارگانیک یا طبیعی

طراحی پورتال

اصلی وجود دارد به نام ضریب ویروسی (یعنی کاربران فعلی چه تعداد کاربر جدید برای شما درست خواهند کرد)، که طبق آن لیست مخاطبین اولیه شما چندان کمک به جذب مخاطب بیشتر نخواهند کرد بلکه جهش در کسب و کار از طرف افرادی اتفاق می افتد که در شبکه مخاطبین اولیه و اصلی شما هستند.
پس با فرض اینکه تعداد مخاطبین فیسبوک شما 1500 نفر بودند و 20% آنها مطالب شما را لایک کنند یا به اشتراک بگذارند، می توانید امیدوار باشید که مخاطبین آنها هم محتوای شما (در رابطه با محصولات و خدمات) را به اشتراک بگذارند.
اما اگر اینکار را نکنند یا فقط 5% مخاطبین اولیه مطلب شما را به اشتراک بگذارند چه اتفاقی می افتد؟ پس می بینید که شبکه های اجتماعی برای پیشرفت شما تا پایان مسیر کافی نیستند.
با اینکه نمی توانیم تأثیر شبکه های اجتماعی را روی مشتریان و بازدیدکنندگان انکار کنیم، این حقیقت را هم باید بپذیریم که در اکثر موارد فقط مخاطبین خودتان، با شما در ارتباط هستند و همه به حیطه فعالیت کسب و کار شما و خدماتی که ارائه می کنید علاقه مند نیستند.
بنابراین، بهتر است از استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از بخش های کمپین بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید تا اینکه تنها استراتژی شما در پروژه توسعه کسب و کار باشد.
حقیقت امر این است که با وجود اثرگذاری زیاد شبکه های اجتماعی، سرچ ارگانیک به عنوان فاکتور اصلی افزایش بازدید و جذب مخاطبین برای کسب و کار شما عمل می کند. در مطالعه ای که توسط BrightEdge صورت گرفت مشخص شد، سرچ ارگانیک، 51% ترافیک ورودی به وب سایت را تشکیل می دهد. شبکه های اجتماعی: 5% !
پس به جایی نیاز دارید که این همه بازدید را در خود جای دهد. مثلا اگر محصولات خود را در فیسبوک به فروش می رسانید، چطور فرد خریدار، معامله را نهایی کند؟ با طراحی سایت فروشگاهی، شما سبد خریدی در اختیار دارید که در آن فرد خریدار می تواند به راحتی فرایند فروش شما را با کارت بانکی خود به اتمام برساند.
ضمنا چطور فرد خریدار می تواند به شما که کالاهای خود را در شبکه های اجتماعی به فروش می رسانید اعتماد کنید؟ اگر خودتان باشید به کسی که گوشی های هوشمند را به این شکل می فروشد و وب سایت ندارد اعتماد می کنید؟ این افراد چه تضمینی می کنند که شما مالک قانونی و واقعی بوده و کلاهبردار نیستید؟

وب سایت با شبکه های اجتماعی معنا می دهد و حتی داشتن وب سایت مقدم است

طراحی سایت فروشگاهی

اگر قصد دارید کسب و کار خود را به شکل آنلاین اداره کنید، پس باید یک آدرس اینترنتی هم داشته باشید. صفحه ای که در فیسبوک دارید، آدرس تجاری شرکت شما نیست چون نام دامنه فیسبوک در آن است.
وب سایت، آدرس تجاری و نام دامنه مخصوص خودتان را به شما می دهد. با این کار وقتی مطلب خود را پست می کنید و فالوورها پست شما را می بینند و تصمیم می گیرند که بیشتر با کسب و کار شما آشنا شوند، آدرس تجاری مشخصی دارید و در نتیجه این افراد می دانند که باید به کجا مراجعه کنند.
وقتی روی آدرس وب سایت شما کلیک می کنند، به تمام اطلاعاتی که نیاز دارند دسترسی پیدا خواهند کرد و پس از آن می توانند تصمیم بگیرند که به مشتری دائمی شما تبدیل بشوند یا خیر!

 • صفحه اصلی: معرف ارزش پیشنهادی کلی برند شماست و اینکه کلا در چه زمینه ای فعالیت دارید.
 • صفحه درباره ما: نشان دهنده هدف شماست؛ کی هستید و چرا این کسب و کار را راه اندازی کردید.
 • صفحه خدمات: نشان دهنده محصولات و خدمات؛ چه خدمات و محصولاتی پیشنهاد می دهید، نقاط قوت و فاکتورهای متمایز کننده اصلی شما در حیطه فعالیتی که دارید چیست؟
 • صفحه وبلاگ یا مقالات: نشان دهنده تخصص شماست؛ عقاید و ایده های شما در این صنعت چیست و نیاز و خواسته های کاربران شما چه مواردی هستند.
 • نمونه کار یا پورتفولیو: نشان دهنده کار و تجربه شماست؛ چه کارهایی تا کنون برای مشتریان خود انجام داده اید.
 • صفحه تماس با ما: محل کسب و کار شما را نشان می دهد؛ چطور افرادی که به خدمات و محصولات شما علاقه مند هستند با شما باید در تماس باشند.

هدف از طراحی و برنامه نویسی یک وب سایت فقط یک چیز است: حداکثر استفاده از فرصت های رشد کسب و کار شما.

در ادامه به شما می گوییم که چرا وقتی از شبکه های اجتماعی به عنوان یک فرایند کلیدی و اصلی در کمپین بازاریابی دیجیتال استفاده شود، تأثیرگذاری بیشتری دارد؟

سناریوی اول: صاحب یک رستوران هستید

سناریوی اول: صاحب یک رستوران هستید

همیشه تصاویری از غذا و کسانی که با رضایت کامل در حال خوردن غذا هستند را در اینستاگرام پست می کنید. مردم هم همیشه در پست های شما مشارکت می کنند؛ اکثریت کامنت ها مثبت و خوشحال کننده است و در این بین تعداد اظهار نظر منفی و نقد هم وجود دارد.
کسانی که هنوز غذای شما را تست نکرده باشند، کنجکاو خواهند شد که بیشتر در مورد رستوران شما بدانند. لذا روی URL که در صفحه تجاری خود گذاشته اید کلیک می کنند.
وقتی وارد طراحی سایت رستوران شما و صفحه اول سایت می شوند می توانند ویو 360 درجه ای از رستوران شما داشته باشند و با آیتم هایی روبرو شوند که توسط یک فرد حرفه ای طراحی شده باشند.
مثلا وقتی روی صفحه «منوی غذا» کلیک می کنند با لیستی از غذاها مواجه می شوند که می توانند به راحتی غذاهای متفاوت را همراه با غذا مشاهده کنید. در زیر آن هم اظهار نظرات و کامنت های مشتریانی است که از این غذا خورده اند و نظر خود را در مورد کیفیت غذا و خدمات رستوران شما ذکر کرده اند که حتی برخی از این افراد منتقدین مشهور غذا هستند.
سپس وقتی این اظهارنظرات را می خوانند و نظرشان را جلب کرد وارد بخش «موقعیت ما» می شوند تا از طریق نقشه گوگلی که قرار داده اید بفهمند چقدر با شما فاصله دارند و چقدر طول می کشد که به رستوران شما برسند.

سناریو دوم: یک طراح داخلی هستید

شرکت طراحی سایت

سناریو دوم: یک طراح داخلی هستید

کنید. حتی سعی می کنید نکاتی هم در مورد نحوه طراحی آپارتمان تک خوابه براساس میزان بودجه ای که دارید و اینکه چرا خانه های با سقف بلند هنوز طرفدار دارند به اشتراک بگذارید.
افراد محتوای شما را دوست دارند و شما را به عنوان طراح احتمالی خود برای پروژه های آتی نشاندار می کنند و برای اینکه بیشتر در مورد شما بدانند، روی URL که در صفحه تجاری خود پست کرده اید کلیک می کنند.
وقتی وارد طراحی سایت ساختمانی شما می شوند، با صفحه اصلی مواجه می شوند که طراحی مینیمالیستی دارد، ساده است اما بسیار زیباست، تصاویر سفید و سیاه در آن قرار داده اید و خطوط و فضاهای باز مشخصی هم طراحی کرده اید. با این کار درک و هوش خود را در زمینه طراحی به وضوح نشان می دهید که تأثیر بسیار بیشتری نسبت به شبکه های اجتماعی دارد.
یا مثلا در صفحه درباره ما، بازدید کنندگان، معرفی کوتاه و مختصری از شما می خوانند که عکس حرفه ای از شما در آن آپلود شده است. سپس به بخش نمونه کار یا پورتفولیو سایت شما رفته و تمامی خانه ها و اداره هایی که شما طراحی کرده اید را به شکل اسلاید مشاهده می کنند و دقیقا زیر هر بخش نیز اظهار نظرات و میزان رضایت مشتریان آورده شده است.

جمع بندی مطالب

ثابت شده که شبکه های اجتماعی ابزاری مؤثر برای بازاریابی و تبلیغ کسب و کار شما هستند اما به تنهایی بخاطر نقص هایی که دارد، عملکرد ضعیفی خواهد داشت. به همین دلیل، فقط روی استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی یا SMM تکیه نکنید تا پتانسیل رشد کسب و کار خود را از بین نبرید.
داشتن وب سایت باعث می شود که همه تلاش های بازاریابی آنلاین خود را تثبیت کید تا بتوانید روی تمامی فرصت های موجود سرمایه گذاری کنید و از همه مهمتر، باعث حضور و فعالیت حرفه ای شما در دنیای اینترنت می شود.:: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

 

چرا فکر کردن به دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت هنگام راه اندازی کسب و کار مهم است؟

با داشتن دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت هنگام راه اندازی کسب و کار، می توانید در مسیر کسب موفقیت و دستیابی به اهداف قرار بگیرید. با این حال بسیاری از کارآفرینان به بازاریابی به عنوان آخرین مورد فکر می کنند در حالیکه این تصمیم اشتباه می تواند در طولانی مدت ضربه سنگینی به آنها بزند.

اما چرا باید در ابتدای راه اندازی کسب و کار به بازاریابی دیجیتال فکر کرد؟ 5 دلیل وجود دارند:

 1. برندسازی زمان می برد.
 2. بازاریابی دیجیتال فرایندی زمانبر است.
 3. ایده های ارزشمندی در مورد بازار هدفتان به شما می دهد.
 4. فرصت هایی برای شروع کسب درآمد در کوتاه مدت در اختیار شما می گذارد.
 5. تجزیه و تحلیل های مختلف دیجیتال مارکتینگ، معیار سنجش قابل اعتمادتری برای عملکرد کسب و کار شما هستند.

مزایای شروع دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت در ابتدای شروع کسب و کار

مثل هر کسب و کار دیگری، ابتدا و شروع کار سخت ترین مرحله است. کارآفرین استارتاپ برنامه شخصی خود را در مورد مسائل مادی، پرسنل، چارچوب های عملیاتی و زیرساخت های IT مورد نیاز جهت شروع کسب و کار دارد. گاهی اوقات به یک نحوی، بازاریابی در فرایند برنامه ریزی فراموش می شود.
برای بسیاری از افراد، بازاریابی فرایندی است که دیر به آن می پردازند. ایده رایج در مورد بازاریابی این است که فقط باید زمانی استفاده شود که کسب و کار، خیلی آهسته پیش برود.
این افراد به شکل فعال به دنبال بازاریابی و تبلیغ تشکیلات اقتصادی خود نیستند تا زمانی که 100% مطمئن باشند همه جنبه های کسب و کار – از محصولات و خدمات تا فرایندها – طبق رضایت آنها باشد.
اول از همه اینکه، هیچ چیز در کسب و کار 100% قطعی نیست. ضمن اینکه اگر فکر کنید مدل کسب و کار شما بدون عیب و نقص است کاملا غیر واقع بینانه است. چرا؟ چون بازارها همیشه در حال نوسان هستند لذا مدل کسب و کار شما هم باید خود را با تغییرات موجود در بازار، وفق دهد.
از مزایای اصلی داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است که می توانید متوجه چنین تغییراتی در بازار حیطه فعالیت خود شوید.

مزایای شروع دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت در ابتدای شروع کسب و کار

تا قبل از اینکه در سال 2004 فناوری پهنای باند، اینترنت را قابل دسترس کند، اکثر مواقع فرایند بازاریابی بگیر و نگیر داشت. روش های قدیمی بازاریابی شامل کمپین های استراتژی بودند. این روش ها شامل کارهایی مثل اطلاعیه یا انتشار مطبوعات، رپورتاژ، تراکت و سایر روش های تبلیغات در نقطه خرید (POP) بودند.
کسب و کارها روش معتبری برای بررسی عملکرد و ROI (نرخ بازگشت سرمایه) نداشتند. فرایندهای بازاریابی قدیمی گران قیمت، ناکارآمد و ناپایدار بودند. این همان دلیل اصلی است که چرا در آن روزها، کسب و کارهای مختلف در مورد سرمایه گذاری برای برنامه های دیجیتال مارکتینگ مردد بودند.
با دیجیتال مارکتینگ لازم نیست با حدس و گمان پیش بروید، داده هایی دارید که در لحظه به دست می آیند و این یعنی معیار دقیقی از ROI یا بازگشت سرمایه خواهید داشت.
دیجیتال مارکتینگ همه مزایایی که استارتاپ شما نیاز دارد تا با ساخت جریان های درآمدی کوتاه مدت و بلند مدت به موفقیت برسد، در اختیار آن می گذارد و داده های مبتنی بر شواهدی فراهم می کند که به صاحبان کسب و کار یاد می دهد چطور هزینه ها را کم کرده و ارزش پیشنهادی برند خود را برای بازار هدف در معرض دید قرار دهید.

5 مزیت داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ هنگام راه اندازی کسب و کار

موفقیت در بازاریابی وابسته به ارسال پیام موفقیت آمیز و هوشمندانه در مورد کسب و کار است. پیام برند شما حامل ارزش پیشنهادی شماست یا به عبارتی به مشتریان می گویید که چرا محصول یا خدمات شما بهتر از رقیبان است. ضمنا مهمترین و آخرین موردی که باید به آن توجه کنید این است که مفهوم پیام شما دچار کج فهمی نشود.

5 مزیت داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ هنگام راه اندازی کسب و کار

قیمت طراحی سایت

دیجیتال مارکتینگ چندین کانال در اختیار شما قرار می دهد تا پیام شما به نحوی مؤثر منتقل شود:

 • سئو یا بهینه سازی موتور جستجو: وب سایت و محتوای خود را بهینه سازی کنید تا مشتریان نهایی محصولات یا خدمات شما به راحتی بتوانند کسب و کار شما را در اینترنت پیدا کنند.
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی: محتوای بهینه شده خود را در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی پخش کنید که برای پرسونای خریدار شما جذاب بوده و متناسب با نیازهای کسب و کار شما باشد.
 • بازاریابی محتوا: محتوای جدید، یونیک، مرتبط، قابل استفاده و جذاب تولید کنید تا سلیقه و علاقه بازار هدف را به سمت خود جلب کنید. محتوا را می توان به شکل متن، تصویر یا ویدیو تولید کرد تا استراتژی جامع تری برای توزیع محتوا داشته باشید.

سؤالی که اکثر کارآفرینان قصد دارند به آن پاسخ دهند این است که چه زمانی باید کمپین دیجیتال مارکتینگ خود را راه اندازی کنم؟ بهترین جواب این است که وقتی کسب و کار خود را شروع می کنید.
در ادامه 5 مزیت را برای شما ذکر می کنیم تا متوجه شوید که وقتی استراتژی دیجیتال مارکتینگ را از همان مراحل ابتدایی کسب و کار خود استفاده کنید، چه فوایدی خواهد داشت.

1- ساخت مؤثر برند کسب و کار

وقتی شما کسب و کاری را استارت می زنید، مشتریان مایل هستند تا از همان ابتدا بیشتر در مورد آن بدانند. وقتی حتی قبل از رونمایی از محصول یا خدمات، به کمک کانال های دیجیتال، کمپین برندسازی خود را شروع کنید، کمک می کند تا مشتریان نسبت به آن آگاهی پیدا کرده و علاقه در آنها ایجاد کند.
قطعا قصد شما این است که به مشتریان خود دلیلی برای انتخاب برندتان بدهید و مورد فوق العاده ای که درباره دیجیتال مارکتینگ وجود دارد این است که می توانید رویکرد برندسازی خود را متناسب با شرایط تغییر دهید.

محتوای اطلاعاتی که نقاط قوت و فاکتورهای شاخص و متمایز کننده محصول شما را بولد می کند و موارد ارزشمندی را در اختیار مشتریان قرار می دهد، روش مؤثری برای داشتن تعداد فالوور مناسب است. قبل از راه اندازی کسب و کار هم تلاش کنید تا حداقل بین 3 تا 5 هزار فالوور در اینستاگرام داشته باشید.
در طی مرحله پیش راه اندازی کسب و کار، باید انتظار مشارکت بیشتری از مشتریان احتمالی خود داشته باشید چون علاقه و حس کنجکاوی آنها را تحریک کرده اید.

2- دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار به زمان نیاز دارد

با وجود مزایایی که فناوری دیجیتال و اینترنت دارند، انتظار نداشته باشید که خیلی زود نتایج مثبتی از دیجیتال مارکتینگ کسب کنید مخصوصا وقتی شیوه های غیر پولی یا ارگانیک بازاریابی دیجیتال را انتخاب کرده باشید.
ارگانیک یعنی نتایج مثبت و فالوور را به کمک شیوه های غیر پولی مثل تبلیغات کسب کنید. نمونه های روش های بازاریابی دیجیتال که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم: سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا، بهترین گزینه ها برای استراتژی های ارگانیک هستند.
بهینه سازی وب سایت به کمک تکنیک های سئو فقط یکبار نیاز نمی شوند. موتورهای جستجو مثل گوگل به طور معمول الگوریتم خود را برای رتبه دهی وب سایت ها در نتایج سرچ تغییر می دهند و شما هم باید متناسب با این تغییرات، تغییر کنید.

2- دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار به زمان نیاز دارد

  طراحی سایت تهران

رسانه های اجتماعی یکی از محبوب ترین نوع فعالیت های آنلاین محسوب می شود ولی با این وجود برای کسب فالوور، زمان می برد و همیشه باید فعال باقی بمانید تا نتیجه مثبت بگیرید. میزان فعالیتی که باید داشته باشید یعنی تعداد پست هایی که باید در روز ارسال کنید بستگی به نوع پلتفرم انتخابی دارد که باید در دیجیتال مارکتینگ رعایت کنید:

 • فیسبوک: 2 بار در روز
 • توئیتر: حداقل 3 بار در روز
 • پینترست: 5 بار در روز
 • اینستاگرام: 2 بار در روز
 • لینکدین: 1 بار در روز

استراتژی های بازاریابی محتوا نیز برای اینکه نتیجه مطلوب ایجاد کنند نیاز به زمان دارند حتی اگر اولین پست شما تعداد لایک های قابل قبولی بگیرد و چندین بار هم به اشتراک گذاشته شود و چند فالوور هم کسب کنید چون از این مرحله به بعد مخاطبین شما به دنبال این هستند که ببینند آیا می توانید پیوسته محتوای با کیفیت تولید کنید یا خیر و این یعنی باید محتوای دومی از اولی بهتر باشد.
دیجیتال مارکتینگ استراتژی مقرون به صرفه ای است و بزرگترین سرمایه گذاری است که می توانید روی وقت و انرژی خود بگذارید. صبر داشته باشید، تا زمانی که فعالیت پیوسته و با ثباتی داشته باشید، نتایج مطلوب شما نیز شکل خواهند گرفت.

3- در مورد پرسونای خریدار خود اطلاعات کاملی داشته باشید

تحقیق از ارکان اصلی استراتژی موفق دیجیتال مارکتینگ است. نقطه قوت بازاریابی دیجیتال این است که به منظور بازاریابی یک رویکرد هدفمند است و با تحقیق کردن می توانید پروفایلی از خریدار هدف یا پرسونای خریدار کسب و کار خود داشته باشید.
پرسونای خریدار بخش اصلی استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تشکیل می دهد چرا که وقتی محتوایی برای وبلاگ و مقالات خود تهیه می کنید، باید با مخاطب ارتباط برقرار کند. محتوا باید بتواند به نیازها، علایق و نگرانی های مخاطب شما بپردازد.
ضمنا پرسونای مخاطب شما ثابت باقی نمی ماند و دائما در حال تغییر است چون ترجیحات و سلایق این افراد دائما در حال تغییر است. به همین دلیل باید نسبت به پرسونای مخاطب خود اطلاعات کاملی داشته باشید.

دستیابی فوری به نتایج

4- دستیابی فوری به نتایج

دیجیتال مارکتینگ محدود به استراتژی های ارگانیک نیست بلکه می توانید از استراتژی های پولی مثل تبلیغات نیز برای کسب فوری نتایج استفاده کنید که یکی از آنها تبلیغات کلیکی یا پرداخت به ازای کلیک (PPC) است.
با استراتژی PPC، برای تبلیغات خود پول پرداخت می کنید تا در صفحه نتایج جستجو دیده شوید که مرتبط با کسب و کار شما هستند مثلاً اگر طراحی سایت فروشگاهی انجام داده اید و فروشنده گوشی های هوشمند در سایت تان هستید، تبلیغات پولی شما زمانی نشان داده می شود که فردی در مورد این گوشی ها سرچ کند.
وقتی فردی روی این تبلیغ کلیک کند، به صفحه فرود وب سایت یا لندینگ پیج شما منتقل خواهد شد و اگر دکمه های فراخوان مناسبی داشته باشید مثل کتاب های الکترونیکی رایگان و غیره، می توانید آدرس ایمیل این افراد را بگیرید یا شاید در مورد محصولات یا خدماتی که عرضه می کنید سرچ کنند.
با تبلیغات کلیکی کسب نتایج فوری هستند چون دقیقا در مقابل بازار هدف شما قرار می گیرند و بنابراین احتمال اینکه شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند بسیار بیشتر است.

تجزیه و تحلیل های کسب و کار داده های تاریخچه قابل اطمینان تری دارند

طراحی سایت شرکتی

5- تجزیه و تحلیل های کسب و کار داده های تاریخچه قابل اطمینان تری دارند

اگر قصد داشته باشید تا موارد ثبت شده دقیقی از سابقه کسب و کار خود داشته باشید باید از همان ابتدای کار شروع کنید. باید درک کاملی از سابقه و تاریخچه کسب و کار خود داشته باشید چون تغییراتی که در ویژگی های جمعیتی مخاطبین خود داشته اید را نشان می دهد که این تغییرات می توانند ناشی از محصولات، خدمات و سیستم هایی باشند که در اختیار داشته اید.
بزرگترین مزیت دیجیتال مارکتینگ این است که به شما امکان دسترسی به تجزیه و تحلیل کسب و کارتان را می دهد. این موارد ابزارهای آنلاینی هستند که می توانید عملکرد وب سایت و کمپین دیجیتال مارکتینگ خود را با آنها ارزیابی کنید.

به کمک این ابزارها می توانید بفهمید که کدام یک از استراتژی های بازاریابی دیجیتال موفق ظاهر شدند و کدام یک شکست خورده اند و مفید نبودند تا سرمایه گذاری خود را هدفمند کنید. هر چقدر زودتر استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را شروع کنید، داده های قابل اطمینان تری خواهید داشت.

جمع بندی مطالب

دیجیتال مارکتینگ برای گرفتن نتایج مثبت در برندسازی، کسب مشتریان دائمی و راغب، کسب فالوور، بهبود نرخ تبدیل و فروش یا بهبود حضور آنلاین در بین سایر رقبا فوق العاده است.
وقتی از همان ابتدای کار، کمپین دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت خود را شروع کنید، فرصت کافی برای بهبود و اصلاح استراتژی های خود خواهید داشت و این درست در زمانی است که کسب و کار شما هنوز در حال جلب نظرات و کسب فالوور است و لذا شناسایی نقاط ضعف کمپین بازاریابی بسیار ساده تر خواهد بود.
برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرکت طراحی سایت       ساخت سایت      

 :: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

 

چطور ترافیک وب سایت خود را افزایش دهیم؟

ابتدا باید انتظار خود را از طراحی سایت کسب و کار و ترافیک وب سایت درست کنیم. صرف اینکه شما وب سایتی را راه اندازی کنید و انتظار داشته باشید که مشتریان به وب سایت شما سرازیر شوند، دقیقا مشابه با راه اندازی یک کافی شاپ که انتظار داشته باشید چون مردم قهوه دوست دارند پس همه وارد مغازه شما شوند!
راه اندازی وب سایت تنها یک قدم درست در مسیر اصلی محسوب می شود و برای کسب نتیجه و افزایش ترافیک باید زمان، تلاش و منابع زیادی برای آن صرف کنید که البته چنین کاری آنقدر هم که فکر می کنید پرهزینه و یا سخت نیست.
اگر کسب و کار خود را در یک فروشگاه بزرگ تأسیس کرده باشید، به راحتی می توانید رقیبان خود را رصد کنید و با قرار دادن کارکنان خود در جلوی درب و سپس انجام استراتژی های بازاریابی، طراحی های جانبی و ارائه تخفیف مشتریان زیادی به سمت خود جلب کنید.
اما اوضاع و شرایط در دنیای وب کاملا متفاوت است. اگر در یک فروشگاه بزرگ، 200 کاربر یا رقیب داشته باشد در اینترنت بیش از 1 میلیارد وب سایت وجود دارد. اگر یک فروشگاه روزانه 10 هزار بازدید کننده داشته باشد، اینترنت 3.6 میلیارد کاربر در روز دارد. وقتی وب سایت خود را راه اندازی می کنید، چالش بزرگ شما این است که کاربران اینترنت را به سمت خود جلب کنید تا بر روی URL شما کلیک کرده و از این طریق ترافیک وب سایت را افزایش دهید.
استراتژی های جذب مشتری در دنیای اینترنت باید استراتژیک تر، کاملا متفکرانه و متمرکز و هدفمند باشد و دنیایی کاملا متفاوت از پخش تراکت دارد که اکثر آنها به سطل آشغال انداخته می شوند.
اگر قصد دارید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید باید از استراتژی های مختلف استفاده کنید که کاربران نهایی و مشتریان احتمالی کسب و کار شما را به خود جذب خواهد کرد تا از محصولات و خدمات شما دیدن کنند. معمولا به این نوع رویکرد، بازاریابی ورودی گفته می شود؛ فرایندی که در آن از تکنیک های بازاریابی آنلاین، ابزارها و تاکتیک های مختلف با هدف افزایش ترافیک وب سایت استفاده می شوند.

7 روش مؤثر در افزایش ترافیک وب سایت

 

بهینه سازی وب سایت

1- بهینه سازی وب سایت

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می کند تا کاربران در فضای آنلاین شما را از بین میلیاردها وب سایت پیدا کنند. این نکته را هم در خاطر داشته باشید که 91% کل کاربران اینترنت ترجیح می دهند برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز خود از سرچ ارگانیک استفاده کنند.
پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب، مؤلفه بسیار مهم در استراتژی سئو تأثیرگذار است و به همین دلیل باید همه تلاش شما این باشد که در رابطه با کلمه کلیدی انتخابی خود به 3 رده برتر صفحه نتایج سرچ گوگل دست پیدا کنید. گزارشی که از کلمات کلیدی توسط متخصص سئو به شما داده می شود برای بهینه سازی صفحات وب و مخصوصا عناوین، توضیحات متا و تگ های توصیفی استفاده می شوند. حتی می توان از این کلمات برای بهینه سازی محتوای متنی، تصویری و ویدیویی هم استفاده کرد.

شرکت طراحی سایت       ساخت سایت        طراحی سایت شرکتی

2- همیشه محتوای با کیفیت تولید کنید

همیشه محتوای با کیفیت تولید کنید

محتوا، پایه و اساس کمپین بازاریابی ورودی موفق را تشکیل می دهد. کاربران همیشه به شکل آنلاین در حال پیدا کردن اطلاعات مفید و مرتبط هستند و شما نیز باید به مخاطب خود محتوایی تحویل دهید که به علایق و نیازهای آنها پاسخ می دهد تا ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند.
اگر بتوانید همیشه محتوای با کیفیت و هدفمند تولید کنید، شهرت و اعتبار خود را به عنوان یک منبع ارزشمند افزایش خواهید داد و با کسب فالوورهای بیشتر، ترافیک وب سایت خود را نیز افزایش خواهید داد.

چند نکته در مورد محتوای با کیفیت:

 • با حالت محاوره ای محتوا تولید کنید؛ هیچ موقع سعی نکنید خوانندگان خود را با اصطلاحات فنی و پیچیده تحت تأثیر قرار بدهید.
 • حتما دقت کنید که داده های شما دقیق و از منابع معروف گرفته شده باشند
 • همیشه مخاطبان خود را در نظر بگیرید؛ این افراد باید تأیید کنند که محتوای شما مفید، مرتبط و آگاهی دهنده بوده است
 • همیشه محتوای اورجینال تولید کنید؛ هیچ وقت از نوشته های سایر وب سایت ها دزدی ادبی نکنید
 • بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید؛ بله درست است که استفاده از کلمات کلیدی در عناوین، شروع پاراگراف، سرتاسر متن و در بخش نتیجه گیری در افزایش ترافیک وب سایت تأثیرگذار است اما به شکل منطقی باید استفاده کنید تا به کیفیت محتوا لطمه نزند.

چنانچه مطمئن نیستید که در مورد چه موضوعاتی باید بنویسید، از آنالیتیکس وب سایت خود استفاده کنید تا بفهمید که کدام پست های وبلاگی و مقالات تولید شده بیشترین میزان مشارکت کاربران را داشته اند و کمترین میزان نرخ پرش را به خود اختصاص داده اند، حتی می توانید برای فالوورهای خود در شبکه های اجتماعی نظرسنجی بگذارید تا بفهمید به چه مطالب و موضوعاتی علاقه مند هستند.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

3- از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری محتوا و افزایش ترافیک وب سایت گزینه عالی به شمار می روند. اما روش های دیگری هم هستند که می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید

 • twitter.com: ویژگی کمتر شناخته شده توئیتر اما ابزاری مؤثر برای افزایش میزان مشارکت مخاطبین محسوب می شود. مثلا می توانید در آن عبارت «طراحی موبایل ریسپانسیو» را سرچ کنید تا ببینید که کاربران در این شبکه اجتماعی یا بازار هدف شما چقدر با آن ارتباط گرفته اند تا به کمک لینک دهی با از طریق مقاله ای که در این زمینه نوشته اید ارتباط بگیرید.
 • راه اندازی صفحات شرکت: سه شبکه اجتماعی که برای کسب و کار شما بهترین گزینه هستند را پیدا کرده و در هر یک از آنها، یک صفحه مربوط به شرکت خود بسازید. سپس سعی کنید تا با تولید محتوا و انتشار آنها به شکل منظم همیشه با کاربران و مخاطبان خود در ارتباط باشید.(اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و …)
 • بازاریابی مجدد: فیسبوک و توئیتر می توانند به شما ابزاری (Tracking Pixel) ارائه دهند تا به کمک آنها بازاریابی خود را با کسانی که از سایت شما بازدید کرده اند ادامه دهید و از این طریق افزایش ترافیک وب سایت داشته باشید. برای استفاده از این ابزار باید در فیسبوک به 100 بازدید کننده و در توئیتر حداقل به 500 بازدید کننده برسید.
 • کارت های توییتر: ویژگی خاص دیگر توئیتر که به شما امکان ارسال توئیت هایی با تعداد کاراکتر بسیار بیشتر از حد نرمال همراه با عکس و دکمه فراخوان یا CTA را می دهد که طبق بررسی تا 18% بیشتر باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود.
 • گروه های انجمنی: حتی می توانید در گروه های انجمنی مرتبط با حیطه فعالیت خود نیز عضو شوید که در آن اعضای انجمن در موضوعات مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند. شما هم می توانید در چند مورد از این گروه ها عضو شده و تخصص و تجربه خود را با انتشار پست به اشتراک بگذارید.

  طراحی سایت تهران      طراحی سایت اختصاصی     قیمت طراحی سایت:: بازدید از این مطلب : 58
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 | نظرات ()